MB

Zagrożenia duchowe – to wszelkie działanie człowieka, które w sposób mniej lub bardziej bezpośredni zmierza do zerwania relacji z Bogiem. Zachowania te godzą w pierwsze przykazanie: Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną, nierzadko ocierając się lub będących grzechami idolatrii. Zagrożeniami duchowymi są więc wszystkie praktyki, które prowadzą do ubóstwienia człowieka, odkrywania jego nadprzyrodzonych możliwości i zdolności, otwierania się na inne duchowości, wiary w irracjonalne ideologie, inicjacji magicznych, spirytystycznych i okultystycznych.

W rzeczywistości mamy do czynienia z demonicznym podstępem, który próbuje nazywać zło dobrem: Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami (Mt 7,15). Współczesny świat drastycznie spłycił nie tylko istnienie szatana, ale także istnienie dobra i zła jako wartości, między którymi nie ma dialogu. Są to wartości tak przeciwstawne, jak ogień i woda, które nawzajem się wykluczają. Nie można zatem łączyć ze sobą wiary w irracjonalne teorie z wiarą w Boga – jedynego Pana, któremu ufasz i oddajesz Mu każdy problem. Poszukiwanie innych dróg jest zasadniczym błędem, jest zamazaniem fundamentalnej prawdy o Bogu, zawartej w podstawowej prawdzie wiary chrześcijańskiej: Jest jeden Bóg. Zatem żadna praktyka, żaden sposób, żadna droga, która miałaby charakter orientalny, magiczny, spirytystyczno-okultystyczny nie może wspomagać umocnieniu życia chrześcijańskiego. Wręcz przeciwnie – ograbia go z podstawowej wartości jaką jest relacja z Bogiem. Żaden cel nie uświęca środków, o czym mówi Katechizm Kościoła Katolickiego: Błędna jest ocena moralności czynów ludzkich, biorąca pod uwagę tylko intencję, która je inspiruje, lub okoliczności (KKK 1756).

Źródło: http://pojdzzamna.org.pl/do-poczytania/130-zagrozenia-duchowe-aikido-akupresura-bioenergoterapia-capoeira-dopalacze-enneagram-feng-shui-gry-komputerowe-homeopatia-horoskopy-irydologia-joga-mandala-metoda-bronnikowa-numerologia-pierscien-atlantow-rozdzki-wahadeka-szkoy-waldorfskie.html


Pentagram – ten symbol symbolizuje wyższość żądz i emocji nad rozumem; jest ważnym symbolem magiczno-okultystycznym, wykorzystywanym w symbolice masońskiej, okultystycznej, magicznej i kabalistycznej a także jest symbolem satanistycznym głównie w satanizmie laveyowskim (nazwa od nazwiska założyciela satanizmu); tak zwany Pentagram Bafometa używają głównie sataniści laveyowscy, z kolei Pentagram Biały (wierzchołkiem do góry) występuje w okultyzmie i magii oraz sporadycznie w odmianach satanizmu nie wywodzących się od Sandora LaVey 

Pentagram


Głowa kozy – jest to jeden ze sposobów wyśmiania ofiary Chrystusa-Baranka, który został złożony w ofierze za grzechy ludzkości

Głowa kozy


Krzyż celtycki – wywodzi się z wierzeń pogańskich; symbolizuje most do innego świata, wyższej energii i wiedzy

Krzyż celtycki


Krzyż Nerona (pacyfka) – w okultyzmie oznaka upadku chrześcijaństwa, pogański znak czarnej magii; w satanizmie używany podczas czarnych mszy

Krzyż Nerona


Pierścień atlantów – talizman ten ma stwarzać niezwykle skuteczną ochronę przed wszelkiego rodzaju złem: agresją, wypadkami, kradzieżą, a także przed klątwami i urokami; ma zapobiegać wielu (jeśli nie wszystkim) chorobom czy wręcz z nich uwalniać; pytanie tylko: czyja moc stoi za uwolnieniem od wszelkich nieszczęść… noszenie tego pierścienia jest wyrazem braku ufności wobec Boga – Jedynego Lekarza i Obrońcy człowieka.

Pierścień atlantów


Motyl – jest symbolem własnym zwolenników new age.

Motyl


Gwiazda pięcioramienna – dwa rogi w górę oznaczają królestwo Lucyfera, dwa rogi w dół – człowiek jest bogiem; niektóre muzyczne zespoły przyjęły ten symbol jako gwarancję sukcesu.

Gwiazda pięcioramienna


Jednorożec – symbol wolności seksualnej, miłości lesbijskiej, homoseksualnej, seksu grupowego itp.

Jednorożec


Żuk skarabeusz – żuk gnojak, który w starożytnym Egipcie był symbolem reinkarnacji; jest to również symbol Belzebuba (szatana).

Żuk skarabeusz


Udjat – wszechwidzące oko, symbol odnoszący się do Lucyfera, króla piekła

Udjat


Wstążka przeplatana – symbol bezgranicznego połączenia z mocami wszechświata, związek doskonały, nieprzerwany, niezaprzeczalny.

Wstążka przeplatana


Anarchia – symbol organizacji anarchistycznych; w okultyzmie – symbol chaosu.

Anarchia


Ying – Yiang – oznacza równowagę między siłami przeciwnymi; negatywizm i pozytywizm; pole białe – dobro, pole czarne – zło.

Ying – Yiang


Drzewko szczęścia – talizman, przedmiot lub znak, przekaźnik magicznych i demonicznych mocy mających przynieść szczęści nosicielowi-właścicielowi; noszenie i wiara w jego moc jest zabobonem, a tym samym bałwochwalstwem, sprzecznym z I Przykazaniem Bożym.

Drzewko szczęścia


Krzyż satanistyczny – jest to starożytny symbol rzymski podważający ważność chrześcijaństwa i boskość Boga (Jezusa).

Krzyż satanistyczny


Złamane „s” – oznacza „niszczyciela”, noszone było przez siejących grozę nazistowskich oddziałów śmierci

Złamane „s”


Feng shui – zasady umiejscawiania i doboru przedmiotów związane są z różdżkarstwem, wróżbiarstwem i fetyszyzmem, a tym samym stoją w głębokiej sprzeczności z postawą chrześcijańską

Feng shui


Zła religia – „bad religion” lub „zabronione dla chrześcijan”

Zła religia


Swastyka – połamany krzyż, starogermański symbol ognia, używali go hitlerowcy – był znakiem ich ideologii.

Swastyka


Odwrócony krzyż – Krzyż odwrócony (odwrócenie = zaprzeczenie), stosowany w obrzędach okultystycznych i satanistycznych, nierzadko noszony przez wyznawców tychże „światopoglądów”; krzyż odwrócony (odwrócenie = zaprzeczenie), stosowany w obrzędach okultystycznych i satanistycznych, nierzadko noszony przez wyznawców tychże „światopoglądów”

Odwrócony krzyż


Tęcza – W ostatnich latach tęczowa flaga została przyjęta jako symbol międzynarodowej społeczności LGBT. Różne kolory na fladze reprezentują różnorodność środowiska LGBT. Liczba kolorów różni się od tradycyjnie pojmowanej tęczy jako siedmiokolorowej. Tęcza LGBT posiada 6 kolorów (a poprzednio posiadała także 8). Tęczowa flaga LGBT używana jest często jako symbol tolerancji. Utożsamia się z nią przede wszystkim ruch społeczny lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans płciowych.

Tęcza


Krzyż z kokardą – Znak ankh wywodzi się ze starożytnej kultury egipskiej, gdzie, jako hieroglif, oznaczał życie, płodność lub zapłodnienie przez boga – Słońce. Związany był z wyobrażeniami o przezwyciężeniu śmierci, z czego powstała nazwa „klucz życia”. W ostatnich czasach stał się talizmanem niektórych grup zajmujących się okultyzmem i wiedzą tajemną, dla których symbolizuje rozwiązłość seksualną. Symbol pogardy dziewictwa i symbol możliwości wyboru partnera według osobistego uznania. Jest to zwrot do starożytnego pogaństwa, w którym praktykowano rytualne hulanki, orgie, itp. Ze względu na swój kształt przypominający krzyż, niejednokrotnie jest noszony przez nieświadomych chrześcijan.

Krzyż z kokardą