MB

Wielka jest Boża sprawiedliwość, lecz większe ponad nią jest Boże Miłosierdzie. Nic nie jest tak potrzebne człowiekowi, jak miłosierdzie Boże – ta ogromna i bezgraniczna dobroć Boga w stosunku do człowieka… w stosunku do Ciebie.
Bóg jest gotów wybaczyć Ci każdy grzech, ale również zrobił dla Ciebie coś więcej… coś zupełnie niewyobrażalnego i zarazem wspaniałego. Ofiarował za Ciebie i Twoje grzechy Swojego własnego, jednorodzonego syna, aby cierpiał za Ciebie i aby za Ciebie oddał Swoje życie.
To Jezus wziął na Siebie każdy Twój grzech i to On w drodze na Golgotę cierpiał za Ciebie … Jezus cierpiał tylko po to, abyś Ty mógł być zbawiony.
Bo tylko jedna rzecz jest większa od Bożego Miłosierdzia - Boża Miłość! Jego Miłość! Miłość Boga do Ciebie bracie i siostro.
Czy Ty mógłbyś wydać na śmierć Swoje dziecko, by ocalić drugiego człowieka ? Twoje jedyne i umiłowane dziecko?
Oddałbyś tego, którego najbardziej kochasz? Za kogoś kto wielokrotnie Ciebie krzywdził i kto na to zupełnie nie zasługuje? A On, Twój Bóg, zrobił to dla Ciebie, chociaż mógł przecież wybrać inny sposób by Cię zbawić. Zapłacił największą cenę, abyś to TY mógł zrozumieć jak bardzo Ciebie kocha i jak bardzo Mu na Tobie zależy!