MB

Adoracja NA ŻYWO - Siedem boleści Maryi - 14.03.2020

Zapraszamy do świątyni na wspólną modlitwę. Tym razem pieśni wykona Chór Parafialny, który przygotował utwory maryjne oraz pasyjne w języku łacińskim i polskim.

Adoracja NA ŻYWO - Maryja ikoną Kościoła - 08.02.2020

Adoracja NA ŻYWO -  Słowo stało się Ciałem - 11.01.2020

Adoracja NA ŻYWO - 14.12.2019

Wiara czy uczynki?? List do Rzymian

Czy możemy mówić o wyborze pomiędzy wiarą a uczynkami??

Liturgia Godzin - Wigilia Niedzieli Męki Pańskiej

(Wigilia Niedzieli Palmowej AD 2019) Liturgia Godzin przygotowana przez Krąg Biblijny działający przy parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim

"Bądźcie świadkami Królestwa Bożego"

Adoracja kończy cykl rozważań poświęconych Księdze Apokalipsy św. Jana Apostoła. Dlatego temat zapisany na plakacie promującym nasze nabożeństwo brzmi: „Bądźcie świadkami królestwa Bożego”. Jest to zarówno podsumowanie zagłębiania się w tą wspaniałą Księgę Apokalipsy, jak i motywacja do właściwego ustawienia naszego podejścia do Wielkiego Postu.

"7 Czasz z Apokalipsy Św. Jana Apostoła - Gniew Boży czy życiowa próba?"

Księga Apokalipsy to przede wszystkim symbolika. Siedem czasz wylewanych na świat, ludzkość i otaczającą rzeczywistość to obraz duchowych zagrożeń, które są obecne w świecie, ale jednocześnie jest to obraz Bożych kar, które zaciągamy poprzez nasze grzechy, zaniedbania i słabości, którym nieustannie ulegamy.

"7 Trąb z Apokalipsy Św. Jana Apostoła"

Siedem pieczęci, siedem trąb i siedem czasz z wonnościami są to różne spojrzenia na całą dotychczasową historie ludzkości. Autor biblijny dokonuje tego w kontekście Bożego objawienia: o potędze Boga, o Jego łaskawości, o ludzkiej grzeszności i w końcu o samym człowieku jako koronie całego stworzenia.

"7 pieczęci Baranka z Apokalipsy św. Jana Apostoła"

Baranek to Zmartwychwstały Jezus Chrystus,a siódemka - doskonałość. Apokalipsa Św. Jana nie dotyczy wyłącznie czasów ostatecznych, ale przede wszystkiem nas ludzi żyjących między narodzinami Syna Bożego, a końcem świata.