MB

Czuwanie z Maryją13 maja, tak jak w każdą drugą sobotę miesiąca, zgromadziliśmy się aby wspólnie prosić Maryję, by tego wieczoru adorowała razem z nami Jezusa, którego wydała na świat, z którym nierozerwalnie związane było całe jej ziemskie życie, a z którym teraz przebywa w chwale Ojca. Wierząc, że nasz dar modlitwy podany Jezusowi Jej niepokalanymi dłońmi zostanie przez Niego przyjęty i uraduje Jego Boskie serce.

Sobotnie czuwanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia, po zakończeniu której, członkowie naszej wspólnoty,  przedstawili piękną pantomimę ukazującą sceny jakie rozegrały się 100 lat temu w portugalskiej Fatimie.  Kolejnym punktem spotkania było głoszenie Słowa Bożego przez ks. Proboszcza i Kustosza Sanktuarium ks. kan. dr Jacka Staszaka, Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie uwieńczona Błogosławieństwem Indywidualnym i zakończona Apelem Jasnogórskim.

Tego wieczoru uwielbialiśmy Boga przez śpiew, muzykę, Słowo Boże, modlitwę, ale również trwanie w milczeniu. Szczególnie piękne i dotykające głębi serca były słowa jednej ze śpiewanych pieśni:

Maryjo, wołaj we mnie, wołaj, Maryjo, we mnie
o miłosierdzie Pana, Maryjo, wołaj sama, wołaj za mnie
Maryjo, błagaj we mnie, błagaj, Maryjo, we mnie
o miłosierdzie Pana, Maryjo, błagaj sama, błagaj za mnie
Maryjo, kochaj we mnie, kochaj, Maryjo, we mnie
o miłosierdzie Pana, Maryjo, kochaj sama, kochaj za mnie


Zdjęcia:

separator

Plakat

Adoracja

Spotkania Wspólnoty

Skrzynka Intencji Modlitewnych

Wspólnota w obiektywie kamery

Sanktuarium Matki Bożej

Piesza Pielgrzymka Ziemi Janowskiej

Słowo Boże na dziś